Słupki łazienkowe wiszące czy stojące?

Aranżacja łazienki wymaga m.in. wyboru odpowiednich mebli. Tradycyjnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o meble łazienkowe, były jeszcze całkiem niedawno słupki łazienkowe stojące. Dziś sytuacja zaczyna się zmieniać, a w łazienkach pojawiają się również słupki łazienkowe wiszące. Które rozwiązanie będzie najlepsze? Przedstawiamy wady i zalety każdego z nich.

Słupek łazienkowy stojący – funkcjonalne słupki w tradycyjnej aranżacji

Jeśli chodzi o aranżację łazienki, dostępnych na rynku rozwiązań jest naprawdę wiele, dzięki czemu możemy dopasować je do wyglądu wnętrza, ale również i do własnych preferencji. Zdecydowanie najczęściej wybieranym produktem są w dalszym ciągu słupki łazienkowe stojące. Mają one wiele zalet, dzięki którym zjednują sobie wielu użytkowników. Przede wszystkim przez swoją głębokość i wysokość, są w stanie pomieścić przybory toaletowe, ręczniki, akcesoria i kosmetyki i środki czystości oraz wiele innych przedmiotów, wykorzystywanych przez większe rodziny w trakcie codziennej higieny i pielęgnacji.

Funkcjonalne słupki łazienkowe stojące, dostępne na współczesnym rynku, podzielić można na modele słupków łazienkowych z nóżkami i bez nich. Ich wybór to wyłącznie kwestia gustu. Warto jednak zwrócić uwagę, by zostały wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci, której w łazience z pewnością nie zabraknie.

Aby zagospodarować dużą przestrzeń w łazience, zdecydowanie lepiej postawić na komplety meblowe w różnych wariantach. Tutaj nowoczesny design połączony został z funkcjonalnymi rozwiązaniami. W takich kompletach elementem wyposażenia będą zarówno słupki stojące, jak i wiszące. Dla przykładu stojący słupek łazienkowy z koszem na pranie doskonale skomponuje się z wiszącą umywalką. Dobrym uzupełnieniem wystroju będzie słupek łazienkowy 30 cm. Takie wykorzystanie przestrzeni z pewnością nie sprawdzi się jednak w małych łazienkach.

meble łazienkowe

Słupki łazienkowe wiszące – nowoczesny styl w twojej łazience

Eleganckie szafy i regały nie zawsze sprawdzą się w każdej łazience. Na niewielkim metrażu konieczne będzie zrezygnowanie z okazałych szaf i większych szafeczek w pionie. Jednak również i tutaj trzeba gdzieś przechowywać kosmetyki i akcesoria. Dlatego też coraz więcej osób ceni sobie słupki łazienkowe wiszące, które mogą być również pojemne, a przede wszystkim nie zajmują miejsca na podłodze, wpisując się przy tym w nowoczesny design.

Dodatkowym atutem, jeśli chodzi o słupki wiszące do łazienki, jest możliwość powieszenia ich na dowolnej wysokości tak, by pasowały one do wzrostu domowników. W takich szafkach można zmieścić również wiele wyposażenia, a szafki wiszące zapewniają jednocześnie estetyczne wykończenie i nowoczesny wystrój, który możesz dobrać do pozostałej części domu czy mieszkania.

Również i tutaj rynek obfituje w różnorodne rozwiązania i szeroki wybór produktów, oferując chociażby wąskie słupki czy też słupek łazienkowy niski z systemem cichego domyku. Warto więc rozważyć każde rozwiązanie, by wybrać dla siebie najbardziej funkcjonalne, a zarazem estetyczne produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + trzy =