Ceny wody butelkowanej przerażają? Sprawdź, jak łatwo zaoszczędzić!

Ceny wody butelkowanej, podobnie jak innych produktów, rosną niemal z dnia na dzień. Jednak w przypadku wody możemy w znacznym stopniu ograniczyć ten wydatek. Słyszałeś o filtrach do wody? Pora na skorzystanie z wygody i oszczędności jakie dają!

Jak oszczędzać pieniądze? – wiele osób zadaje sobie to pytanie nie dostrzegając możliwości, które są w zasięgu ręki. Tymczasem najskuteczniej można oszczędzać na produktach, które kupujemy regularnie i w dużej ilości. Zazwyczaj do takich produktów należy woda mineralna.

Jak oszczędzać na wodzie?

Najtańsza woda mineralna kosztuje już blisko 2 zł za litr. W związku z tym czteroosobowa rodzina może wydawać na wodę miesięcznie nawet ponad 200 zł. W skali roku to wydatek prawie 2,5 tysiąca złotych! Taką kwotę można przeznaczyć na wakacje lub inne przyjemności. Jakim sposobem? Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest picie wody filtrowanej. Litr wody z kranu kosztuje zaledwie około 1 grosza. Przy uwzględnieniu zakupu dzbanka filtrującego (wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych) i wymiennych filtrów koszt wody filtrowanej wciąż pozostaje kilkadziesiąt razy niższy.

Woda filtrowana nie ma smaku ani zapachu chloru. Nie zawiera również pestycydów, metali ciężkich ani zanieczyszczeń mechanicznych takich jak drobinki rdzy, piasku czy żwiru. Odpowiada za to wielowarstwowy wkład filtrujący. Zawiera m.in. wkład z naturalnego węgla aktywnego pozyskiwanego z łupin orzecha kokosowego (ciemne drobinki, które mogą pojawić się w wodzie świeżo po wymianie filtra to naturalny, nieszkodliwy dla zdrowia węgiel). Posiadają także warstwę z żywicy jonowymiennej oraz filtr mechaniczny.

Rodzaje filtrów do wody

Filtry do wody zyskały sporą popularność na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Możemy je bez problemu kupić w każdym większym markecie, a także w internecie. Ich popularność sprawiła, że pojawiło się wiele rodzajów filtrów do wody. Najczęściej wykorzystywane w gospodarstwach domowych są dzbanki z filtrem. To poręczne, tanie i estetyczne urządzenia wyposażone we wskaźnik przypominający o wymianie filtra, a na dodatek dostępne w różnych pojemnościach i kolorach.

Wodę filtrowaną prosto z kranu możemy mieć za pomocą filtrów podzlewozmywakowych. Montowane są pod blatem i dzięki temu możemy nie tylko pić wodę prosto z kranu, ale także myć nią owoce i warzywa oraz naczynia. To wygodne rozwiązanie stosowane jest w wielu firmach – zwłaszcza gastronomicznych i coraz częściej w domach. Z filtrem podzlewozmywakowym świetnie funkcjonuje bateria trójdrożna. Pozwala ona, w ramach jednej baterii, korzystać z wody ciepłej, zimnej i filtrowanej.

Wreszcie, niezwykle wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem są butelki filtrujące, które możemy napełnić w każdym miejscu. To świetna alternatywa dla wody butelkowanej dla dzieci, a także dorosłych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =