Jak wybrać projekt domu parterowego z garażem?

Przeprowadzka do domu jednorodzinnego niemal zawsze wiąże się z koniecznością posiadania samochodu. W projekcie domu trzeba więc uwzględnić miejsce na przynajmniej jedno auto – garaż można umieścić w bryle budynku, również gdy jest on parterowy. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Jakie są projekty domów z garażem?

Własny samochód to wielkie udogodnienie dla każdej rodziny, szczególnie gdy mieszka ona poza centrum miasta. Projekty domów parterowych z garażem, dostępne na projektyzwizja.pl, uwzględniają taką potrzebę. Na szerokie działki polecane są między innymi nowoczesne domy w typie stodoły oraz minimalistyczne budynki z płaskim dachem, w których zmieszczą się dwa stanowiska – większy garaż przyda się nie tylko na dodatkowe auto, ale też np. na rowery, sprzęt ogrodowy czy narzędzia warsztatowe.

Na węższą działkę odpowiedni będzie projekt domu parterowego z dobudowanym z przodu garażem, można też miejsca postojowe dla samochodów urządzić w piwnicy, to jednak podwyższa koszty budowy domu i wymusza stromy podjazd, pozwala jednak oszczędzić na powierzchni działki i nie ogranicza przestrzeni mieszkalnej.

Dlaczego warto mieć dom z garażem?

Garaż to najlepsze miejsce dla samochodu, bo w ten sposób lepiej się go chroni przed kradzieżą oraz niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Kiedy garaż znajduje się w bryle domu, ułatwia to komunikację, chociażby przy przenoszeniu zakupów i innych ciężkich rzeczy przywiezionych samochodem. Jest to także miejsce, w którym można trzymać zapasy, jeśli w domu nie ma oddzielnej spiżarni albo piwnicy.

Nie zmienia to jednak faktu, że garaż zabiera przestrzeń domu, co przy skromnym metrażu będzie dość problematyczne. Z drugiej strony jednak, gdy działka także ma niewielkie rozmiary, jeszcze trudniejsze może okazać się wygospodarowanie miejsca na oddzielny garaż czy wiatę, jak i dłuższy dojazd do nich.

Wybierając projekt domu parterowego z garażem należy zwrócić uwagę na to, z jakimi pomieszczeniami się łączy – wyjście z garażu powinno prowadzić do części gospodarczej domu, a nie salonu czy sypialni. Ważna jest także dobra izolacja – garaż nie jest tak ogrzewany jak reszta domu, dlatego trzeba zapobiec uciekaniu ciepła i zadbać o szczelność, tak by do części mieszkalnej nie docierał zapach spalin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 15 =