Do jakich substancji można zastosować agregaty iniekcyjne?

Agregat iniekcyjny bardzo ułatwia prace związane z wykańczaniem ścian i elewacji. Są to maszyny bardzo wydajne i szybkie, do tego znacznie dokładniejsze od człowieka, dzięki czemu można liczyć na satysfakcjonujący efekt końcowy. Jakie dokładnie jest ich zastosowanie?

Na czym polega działanie agregatu iniekcyjnego?

Agregat iniekcyjny to urządzenie, które ułatwia nakładanie farby oraz innych powłok. Jest kilka metod pracy takiego agregatu. Przy natrysku hydrodynamicznym podawanie materiału odbywa się bez udziału powietrza, za to przy użyciu wysokiego ciśnienia. Metoda hydrodynamiczna jest niezwykle wydajna i pozwala oszczędzić nawet do 30 procent farby, gwarantując przy tym wysoką jakość pokrycia na wykańczanej elewacji. Metodą hydrodynamiczną maluje się bardzo szybko, a farba pobierana jest na bieżąco z pojemnika.

Są także agregaty pneumatyczne. W tej technice pistolet wypuszcza farbę zmieszaną z powietrzem, dlatego agregaty z natryskiem pneumatycznym stosowane są niemal wyłącznie do rzadkich materiałów – cięższa farba będzie się gorzej rozpylać, co skutkuje niedokładnym kryciem i zaciekami na ścianie. Przy natrysku pneumatycznym zużywa się więcej materiału, a pylenie jest większe niż przy metodzie bezpowietrznej.

Do jakich materiałów nadają się agregaty iniekcyjne?

Częstym zastosowaniem agregatów iniekcyjnych jest malowanie ścian i elewacji. Agregaty przeznaczone do malowania metodą bezpowietrzną mogą pracować z każdym rodzajem farby, natomiast gdy do wykańczania ściany używany jest cięższy materiał, koniecznie należy sprawdzić czy dany model urządzenia ma odpowiednie parametry.

Agregaty iniekcyjne, dostępne w ofercie Msv24.pl, sprawdzają się nie tylko przy malowaniu ścian, ale też przy pracach budowlanych oraz stolarskich. Z ich pomocą można dokonywać iniekcji bardzo gęstych farb i żywic, materiałów zabezpieczających konstrukcje przez wilgocią, zaczynów betonowych, materiałów uszczelniających, gładzi, żeli akrylowych, impregnatów do drewna, bejc, pokostów, podkładów.

Korzystanie z agregatu iniekcyjnego jest możliwe zarówno w małych pomieszczeniach, jak i na dużych powierzchniach. Przed pracą warto zabezpieczyć otoczenie, ponieważ w trakcie iniekcji może dojść do rozprysków materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + osiem =