IPL laser – ekspert w zakresie fotoodmładzania!

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Zabiegi laserowe od lat cieszą się ogromną popularnością. Użycie lasera zmniejsza inwazyjność zabiegu i gojenie tkanek zachodzi znacznie szybciej, nic więc dziwnego, że jest on tak chętnie wykorzystywany w medycynie estetycznej. Obecnie do najskuteczniejszych rozwiązań zalicza się laser IPL.

Czym jest IPL?

Skrót ten oznacza intense pulsed light, czyli intensywne światło pulsacyjne. Od tradycyjnego lasera IPL różni się tym, że korzysta z szerokiego spektrum światła. Urządzenie emituje światło o różnych długościach fali, a dzięki zastosowaniu filtrów udaje się wyeliminować niepotrzebne widma światła – dzięki temu obszar zabiegowy jest traktowany dokładnie takim światłem, które najskuteczniej usunie niepożądaną zmianę na ciele. Ta technologia wyróżnia się także bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa i pomaga zminimalizować niepożądane działanie uboczne w trakcie zabiegu.

Użycie IPL jest względnie komfortowe dla pacjenta i raczej nie wymaga stosowania środków znieczulających – klient może czuć na skórze niewielkie szczypanie i lekko podwyższoną temperaturę. Ryzyko oparzenia skóry jest niewielkie.

Tylko w gabinecie

IPL to bezpieczna metoda usuwania niedoskonałości skóry, nie zmienia to jednak faktu, że taki zabieg musi wykonać doświadczony specjalista. Gabinet kosmetyki lekarskiej Bella korzysta z lasera IPL, zarówno gdy chodzi o trwałą depilację, jak i nowoczesne fotoodmładzanie skóry. Dawka promieniowania dobierana jest indywidualnie do potrzeb klienta i zazwyczaj do osiągnięcia pożądanego efektu potrzebne jest wykonanie serii zabiegów, efekty widać jednak już po pierwszej wizycie.

W jaki sposób IPL odmładza skórę?

Podczas zabiegu naświetla się skórę, wskutek czego komórki zaczynają się intensywniej regenerować. IPL pobudza produkcję kolagenu, dlatego twarz po fotoodmładzaniu wygląda bardzo naturalnie i zachowuje swoją mimikę. IPL pomaga spłycić zmarszczki i zwiększyć gęstość skóry, jest też skuteczny w usuwaniu różnego rodzaju niedoskonałości cery jak pajączki, trądzik różowaty, przebarwienia, rumień, rozszerzone pory. Fotoodmładzanie może dotyczyć każdej części ciała, ale zazwyczaj zabiegi z użyciem IPL dotyczą twarzy, szyi oraz dekoltu. Zabiegi można robić przez cały rok, ale koniecznie trzeba zadbać o ochronę przed promieniowaniem UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =