Skuteczny krem na trądzik i przebarwienia po trądziku – jak go znaleźć?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Zmiany trądzikowe i przebarwienia lubią chodzić ze sobą w parze. O ile etiologia powstawania przebarwień jest dość dobrze poznana, to już sam trądzik jest chorobą o niezwykle skomplikowanej genezie.

Na jego wystąpienie ma wpływ bardzo wiele czynników, w tym genetycznych, hormonalnych i środowiskowych. Na szczęście dzięki rozwojowi wiedzy kosmetologicznej, preparaty na trądzik i przebarwienia wykazują coraz większą skuteczność i wspierają osoby z cerą problematyczną w stopniowym przywracaniu skórze równowagi.

Dlaczego trądzik pozostawia przebarwienia?

Istnieją różne typy zmian trądzikowych. Przebarwienia najczęściej pojawiają się w miejscu zmian zapalnych, nazywanych powszechnie wypryskami. Stan zapalny powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych i zaburza mikrokrążenie w miejscu zmiany skórnej. Przebarwienia po trądziku są więc skupiskiem rozszerzonych na skutek infekcji naczyń włosowatych. Jak i w przypadku wszystkich zmian barwnikowych, tak i w przypadku przebarwień po trądziku, bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna skóry. Promieniowanie ultrafioletowe nie tylko sprzyja powstawaniu plam, jak i utrwala istniejące. Oczywiście nie każdy stan zapalny skóry pozostawia przebarwienia. Proces ich powstania często jest powiązany z mechanicznym uszkodzeniem skóry (np. wskutek wyciskania zmian), uwarunkowań genetycznych, stopnia unaczynienia skóry czy wspomnianej ekspozycji na słońce.

Jaki krem na przebarwienia zastosować?

Niekiedy usunięcie przebarwień po trądziku może wymagać profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, np. z peelingów chemicznych. Bardzo dobre efekty możemy także osiągnąć poprzez dobrze dobraną pielęgnację domową. Nie należy jednak ograniczać się do kremu trądzikowego. Skóra trądzikowa z przebarwieniami wymaga codziennego oczyszczania, tonizacji i okresowego złuszczania. Warto włączyć do pielęgnacji zarówno sera, jak i kremy oddziałujące na gruczoły łojowe skóry, jej zdolność do regeneracji, a także powstawanie melaniny. Dużym uznaniem kosmetologów cieszą się produkty marki Nanili Proffesional. Dostępne w ich ofercie A-Serum na bazie niacynamidu rozjaśnia istniejące przebarwienia i zapobiega tworzeniu się kolejnych. Niacynamid, występujący też pod nazwą witaminy B3 lub PP, hamuje syntezę melaniny, wzmacnia barierę hydrolipidową skóry i reguluje produkcję sebum. Świetnie współgra z L-Creamem – jest to krem na trądzik, który wycisza stany zapalne, łagodzi zaczerwienienia i jednocześnie chroni skórę przed wysuszeniem. Te dwa kosmetyki bardzo dobrze odpowiadają na potrzeby skóry trądzikowej i z przebarwieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 7 =