Jakie zabiegi antycellulitowe są najskuteczniejsze?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Pomarańczowa skórka dotyka większość kobiet, również tych młodych i szczupłych. Cellulit wynika z nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej i bardzo ciężko usunąć go domowymi sposobami – dużo lepsze efekty dają specjalistyczne zabiegi.

Zabiegi antycellulitowe z użyciem lasera

Wiązka lasera jest w stanie wniknąć głęboko do powierzchni skóry. Specjalista przeprowadzający zabieg musi precyzyjnie operować głowicą urządzenia, tak aby energia lasera docierała tylko do problematycznego obszaru. Laser tworzy bardzo drobne uszkodzenia w tkankach, co stymuluje ich odnowę, dzięki czemu poprawia się kondycja skóry. W połączeniu ze światłem LED może zadziałać jeszcze intensywniej, rozbijając przy okazji nierównomiernie rozłożony tłuszcz, odpowiedzialny właśnie za powstawanie cellulitu.

Zabiegi z użyciem lasera, wykonywane m.in. w American Dreams, mogą się okazać skuteczne nawet przy mocno zaawansowanym cellulicie typu III i IV. Zniszczone komórki tłuszczowe są naturalnie wydalane przez organizm, a efektem tych działań jest widoczna redukcja tkanki tłuszczowej. Podczas jednego zabiegu można się pozbyć dwóch uciążliwych problemów – cellulitu oraz nadwagi. Pod wpływem lasera przyspiesza produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta, gładka, elastyczna.

Prawidłowo wykonany zabieg nie powoduje skutków ubocznych, nie jest bolesny i od razu po jego zakończeniu można wrócić do codziennych zajęć. Przed zabiegiem zalecana jest konsultacja ze specjalistą, bo chociaż przeciwwskazań jest niewiele, to przy niektórych schorzeniach niewskazane jest używanie lasera i światła LED – kwalifikację do zabiegu musi potwierdzić lekarz.

Usuwanie cellulitu falą akustyczną

Polecaną metodą na uporczywy cellulit jest również zabieg wykorzystujący falę akustyczną, dostępny w ofercie m.in. American Dreams. Falę akustyczną można połączyć z działaniem lasera, co powinno spotęgować efekt wygładzenia i odmłodzenia skóry. Fala uderzeniowa poprawia metabolizm komórkowy oraz przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii z organizmu. Zmniejsza też obrzęki, redukuje tkankę tłuszczową, działa ujędrniająco na skórę, może być stosowana do zmniejszania widoczności blizn.

Fale dźwiękowe stosowane są miejscowo, na wybrane obszary. Skóra może wyglądać lepiej już po jednym zabiegu, ale zwykle do osiągnięcia pełnego efektu potrzebna jest cała seria. Między kolejnymi zabiegami musi minąć odpowiednio dużo czasu, tak aby skóra zdążyła się zagoić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + sześć =